web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

X Niedziela Zwykła / 06.06.2021

 

1. Eucharystia jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami. Korzystajmy z daru Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale także w dni powszednia.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W uroczystej procesji przeszliśmy ulicami naszej parafii, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji dając tym samym wyraz i świadectwo swojej wiary. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu za przygotowanie procesji. W sposób szczególny pragnę podziękować tym parafianom, którzy przygotowali i zbudowali ołtarze na trasie naszej procesji. Niech ten włożony trud na chwałę Bożą, Pan Bóg wam wynagrodzi.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 20.00 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odbywać się w różnych miejscach parafii. W najbliższy wtorek spotkamy się przy kapliczce na ul. Bałtyckiej a w czwartek na ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak w każdy piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21, w czasie adoracji możliwość spowiedzi czy też rozmowy duchowej z kapłanem. W tym dniu nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są także do nabycia książeczki o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa

9. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom oraz wszystkim troszczącym się o naszą świątynię, składam serdeczne Bóg zapłać panu Andrzejowi Murzynowi za wykonane prace remontowe, panu Edwardowi Klink za ofiarowane materiały. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Podziel się tym wpisem: