web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Wniebowstąpienie Pańskie / 29.05.

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Parafialne Kino z Morałem zaprasza na film wprowadzający w historię kultu i objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie także o cudach otrzymanych dzięki poświęceniu się Bożemu Sercu.

 

3. Do wtorku włącznie o 17.30 odprawiane jest nabożeństwo majowe, od środy o tej samej godzinie będziemy modlić się nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do wtorku spotykamy się na Apelach Maryjnych przy kaplice na ul. Bałtyckiej.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, nabożeństwo czerwcowe o 17.00

– w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, po niej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, o godz. 23.00 Godzina Święta.

– w piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

6. Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w sobotę Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy prosić o odnowienie naszego życie w Duchu Świętym.

 

7. W poniedziałek 30 maja w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Zapisy na liście internetowej bądź w parafii.

 

8. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy włączyli się w Jerycho Różańcowe składamy serdeczne podziękowania. Dziękuję także osobom, które zaangażowały się w przygotowanie odpustu parafialnego.

 

9. Wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: