web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Wniebowstąpienie Pańskie 21.05. 2023

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za małżeństwa naszej parafii, szczególnie te, które w maju obchodzą kolejną rocznicę swojego ślubu.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii Misje, które potrwają do przyszłej niedzieli włącznie. Proszę o wygospodarowanie czasu, aby każdego dnia uczestniczyć w nabożeństwach misyjnych. Te nabożeństwa będą się odbywać po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Misje będą przeprowadzone w innym stylu dlatego proszę o otwartość na formę i treści, które będą nam przekazywane. W trakcie Misji będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu w mobilnej kaplicy, która będzie ustawiana w różnych miejscach naszej parafii. Nie będzie w czasie Misji adoracji dwudziestoczterogodzinnej z 24 na 25 maja.

3. W środę, 24-go maja będziemy przeżywać uroczystość patronalną naszej parafii. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i o 18.00. Przypominamy, że przez nawiedzenie kościoła w święto jego tytułu można uzyskać odpust zupełny. Hołd naszej Patronce oddamy w trakcie nabożeństwa majowego, bo po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo misyjne.

 

4. Na czas Misji parafialnych czyli od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie zawieszamy Apele Maryjne o godz. 21.00 pod kapliczką a także adorację piątkową.

 

5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

7. Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w sobotę o godz. 21.00 Apelem Maryjnym po nim nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy prosić o odnowienie naszego życia w Duchu Świętym. Czuwanie zakończy się o godz. 24.00.

8. Duszpasterstwo Pielgrzymek Zagranicznych zaprasza na autokarową pielgrzymkę z Olsztyna do Wilna, Trok i Sokółki w dniach 17-19 czerwca (sobota – poniedziałek). Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: