web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Wniebowstąpienie Pańskie / 16.05.21

 

  • Dziś celebrujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza Jezus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujmy się w górę, każdego dnia podążajmy za Nim, obierajmy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.


  • Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące wzmocnić swoje relacje. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w maju swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej. 


  • Trwamy w nowennie do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych, która jest zarazem naszym modlitewnym przygotowanie do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego o 17.30. W czasie nowenny na Apele Maryjne o 21.00 będziemy się zbierać w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. Dzisiaj będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej, w poniedziałek przy ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w piątek na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w sobotę na skrzyżowaniu Wczasowej i Wędkarskiej, w niedzielę na skrzyżowaniu Wędkarskiej i Wakacyjnej.


  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu także będziemy obchodzić nasz doroczny odpust parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił w naszej świątyni Ks. Stanisław Orpik – były proboszcz tej parafii. On też będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 10.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.


  • Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w sobotę Mszą św., po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy prosić o odnowienie naszego życie w Duchu Świętym.


  • Komunia św. Rocznicowa odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała tj. 3-go czerwca o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci.


  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej


  • Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy włączyli się w Jerycho Różańcowe składamy serdeczne Bóg zapłać. Jutro na Mszy św. zakończymy ten czas trwania wraz z Maryją przed Jezusem Eucharystycznym. 

 

  • Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła a wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. 


Podziel się tym wpisem: