web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Wniebowstąpienie Pańskie 12. 05. 2024

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, przebywa z Bogiem”. Dzisiaj odbędzie się projekcja serialu The Chosen w naszym Oratorium o godz. 14.00. Także dzisiaj ulicami Olsztyna przejdzie procesja różańcowa za Polskę, organizowana przez „Inicjatywę Zjednoczeni”. Rozpocznie się ona Mszą świętą o godz. 11.00 w katedrze, a zakończy około godziny 15.15.
  2. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.
  1. Przypominam, że każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe w kościele, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski przy kapliczce a od 15 maja (w czasie nowenny do NMP Wspomożycielki Wiernych) w wyznaczonych miejscach parafii. 15 maja – w środę będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej, w czwartek przy ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską. W piątek i sobotę będzie apel w kościele bo będziemy trwać na adoracji.
  1. Nowennę do Wspomożycielki Wiernych, która rozpocznie się w środę 15 maja będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa majowego. Prośby na nowennę możemy składać do skarbonki lub przesłać drogą elektroniczną.
  1. W sobotę, 18 maja o godz. 10.00 w katedrze kleryk Jan Hasiuk, nasz były parafianin przyjmie święcenia diakonatu.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  1. Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy prosić o odnowienie naszego życia w Duchu Świętym.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 13 maja – św. Marii Dominiki Mazzarello, współzałożycielki Córek Maryi Wspomożycielki (sióstr Salezjanek)

– we wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Apostołów za Judasza.

– w czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny 

9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej i książek religijnych z naszej półki wymiany książek. 

  1. Wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: