web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

W i e l k a n o c 9.04.2023

 

  1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy – tego wszystkiego z całego serca wam życzymy jako wasi duszpasterze. Dzisiaj Msze św. odprawiamy o godz. 6.00, 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i 18.00.

 

  1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Zadbajmy, aby te święta przeżyć w sposób religijny, biorąc udział we Mszach św., znajdując czas na rozważanie nad tajemnicą naszego zbawienia. Pierwsze osiem dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę świąt Zmartwychwstania. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, dlatego też w piątek nie obowiązuje post.

 

  1. Od Wielkiego Piątku do przyszłej soboty modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. Od niedzieli wielkanocnej nowenna będzie odmawiana w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W sobotę 15 kwietnia rozpoczniemy comiesięczną nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych. Intencje do nowenny możemy składać do skarbony lub przesyłać drogą elektroniczną. Nabożeństwo będziemy sprawować codziennie o godz. 17.45 do 23 kwietnia włącznie.

 

  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo w godzinę miłosierdzia, czyli o godz. 15.00.

 

  1. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa naszej parafii, szczególnie te które w kwietniu obchodzą kolejne rocznice sakramentu małżeństwa. Msza św. odprawiana jest w intencji małżeństw.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie mogliśmy przeżywać Święte Triduum Paschalne. Księdzu Jackowi za przewodniczenie w liturgii Wigilii Paschalnej. Siostrze Łukaszy, pani Natalii Radoch, panom Andrzejowi Murzynowi, Andrzejowi Maksimowiczowi, Tomaszowi Kukowi, Jerzemu Wójcickiemu za przygotowanie ołtarza adoracji oraz grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w oprawę liturgiczną członkom Liturgicznej Grupy Dorosłych oraz naszym lektorom i ministrantom, dziękuję za oprawę muzyczną pani organistce Martynie. Bóg zapłać orszakowi procesyjnemu za udział w procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych. Miłej i błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Podziel się tym wpisem: