web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

W i e l k a n o c 31.03.2024

1.     W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuję najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Dzisiaj Msze św. odprawiamy o godz. 6.00, 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i 18.00.

 

2.     Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Zadbajmy, aby te święta przeżyć w sposób religijny, biorąc udział we Mszach św., znajdując czas na rozważanie nad tajemnicą naszego zbawienia. Pierwsze osiem dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę świąt Zmartwychwstania. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, dlatego też w piątek nie obowiązuje post.

 

3.     Od Wielkiego Piątku do przyszłej soboty modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. Od niedzieli wielkanocnej nowenna będzie odmawiana w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

we wtorek o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta

w piątek od godz. 9.30 odwiedzę chorych. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5.     Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo w godzinę miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Będzie to także pierwsza niedziela miesiąca, ale tym razem nie będzie katechezy.

 

6.     Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie mogliśmy przeżywać Święte Triduum Paschalne.  Siostrze Łukaszy, pani Natalii Radoch, panom Andrzejowi Murzynowi, Wojciechowi Łachaczowi, Tomaszowi Kukowi za przygotowanie ołtarza adoracji oraz grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w oprawę liturgiczną członkom Liturgicznej Grupy Dorosłych oraz naszym lektorom i ministrantom, dziękuję za oprawę muzyczną pani organistce Martynie. Bóg zapłać orszakowi procesyjnemu za udział w procesji rezurekcyjnej. Przy tej okazji dziękuję parafianom, którzy wyrównali schody bo niebezpiecznie wystawały krawężniki. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

7.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych. Miłej i błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.


Podziel się tym wpisem: