web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

W i e l k a n o c 04.04.2021

  1. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których spotykamy w naszym życiu. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy jako wasi duszpasterze.

 

  1. Jutro drugi  dzień  świąt – Poniedziałek Wielkanocny.  Msze św. jak w niedzielę. Zadbajmy, aby te święta przeżyć w sposób religijny, biorąc udział we Mszach św., znajdując czas na rozważanie nad tajemnicą naszego zbawienia. Pierwsze osiem dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę świąt Zmartwychwstania. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, dlatego też w piątek nie obowiązuje post.

 

  1. We wtorek o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 

  1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, zaproszenie w sposób szczególny kierowane jest do mężczyzn. Nabożeństwo będzie prowadzić Męski Pluton Różańca naszej parafii.

 

  1. Od Wielkiego Piątku do przyszłej soboty modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. Nowenna jest odmawiana w naszym kościele o godz. 15.00. Wszystkich, którzy mogą zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo w godzinę miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Święto Miłosierdzia jest świętym patronalnym Caritas, taca w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne realizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

  1. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie mogliśmy przeżywać Święte Triduum Paschalne. Księdzu Jackowi za przewodniczenie w liturgii Wielkiego Piątki i Wigilii Paschalnej. Siostrze Łukaszy, pani Ewie Nowakowskiej, panom Andrzejowi Murzynowi i Jerzemu Wójcickiemu, naszym lektorom za przygotowanie ołtarz adoracji oraz grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w oprawę liturgiczną członków Liturgicznej Grupy Dorosłych oraz naszych lektorów i ministranta, dziękuję za oprawę muzyczną panu organiście Adamowi. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: