web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VIII Niedziela Zwykła 27. 02. 2022

 1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga. Dzisiaj o 17.30 nowenna do Matki Boże Gietrzwałdzkiej.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się szczególnie w tym tygodniu za wszystkich, którzy nadużywają i są uzależnieni od alkoholu, aby powrócili na drogę trzeźwości.

 1. We wtorek różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 1. W tym tygodniu – 2 marca – Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – okres 40 dni przygotowania do obchodów Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godz. 9.00 i o 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły a więc, nie spożywamy potraw mięsnych i w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta. Z racji pierwszej środy miesiąca o 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Józefa.

 1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja do godz. 21.00.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej, o godz. 23.00 zostanie odprawione Godzina Święta. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

 1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Po drodze krzyżowej zostanie odprawione nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i rozpocznie się adoracja wynagradzająca. Piątek jest też dniem modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

 1. W sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00.

 1. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, 15 min przed każdą Mszą św. katecheza nt. Eucharystii. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Kingi pochodzącej z parafii św. Wawrzyńca. Kinga walczy o normalne życie, bo urodziła się z SMA – ciężką chorobą o podłożu genetycznym, która objawia się rdzeniowym zanikiem mięśni. Zdrowie dziecka może uratować nierefundowany lek, który kosztuje 9,5 mln złotych!

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy obchodzą swoje imieniny bądź urodziny życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: