web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VII Niedziela Zwykła 20. 02. 2022

 

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół katedralny i odmawiając pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

3. Także we wtorek odbędzie się spotkanie osób biorących udział w 33 dniowych rekolekcjach zawierzenia św. Józefowi. Rozpoczyna się ono Mszą św. o godz. 18.00.

 

4. W środę zapraszamy na Wieczór Chwały, rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00, następnie będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wielbiąc Go i prosząc o łaski uzdrowienia i uwolnienia.

5. W czwartek 24-go lutego z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych oddamy hołd Matce Bożej i rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na ławce lub przez internet. W ramach naszej adoracji w łączymy się w inicjatywę Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Program będzie umieszczony w gablocie i kościele.

6. W Sobotę, 26 lutego o godz. 11.00 zapraszamy na czwarty wykład z cyklu: Kobieta. Mężczyzna. Małżeństwo. Rodzina, wygłosi go ks. dr Wojsław Czupryński. Tytuł wykładu: Kobieta i mężczyzna. Podobieństwa i różnice – droga do porozumienia. Konferencje poprzedzi Msza św. o godz. 10.00 w int. dzieci i mężów objętych modlitwą różańcową Różańca Rodziców i Różańca Żon.

7. W następną niedzielę 27 w ramach przygotowania do zbliżającego się Wielkiego Postu Kino z morałem zaprasza o godz. 15.30 na film biograficzny o niezwykłej świętej Weronice Giuliani, o której sam Jezus powiedział, że tyle wieków czekał na jej narodzenie.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: