web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VII Niedziela Zwykła 19. 02. 2023

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia. Dzisiaj rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”.

 

  1.  W tym tygodniu – 22 lutego – Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – okres 40 dni przygotowania do obchodów Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godz. 9.00 i o 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły a więc, nie spożywamy potraw mięsnych i w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta.

 

  1. Także w środę odbędzie się spotkanie osób biorących udział w 33 dniowych rekolekcjach zawierzenia św. Józefowi. Rozpoczyna się ono Mszą św. o godz. 18.00.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja do godz. 21.00.

 

  1. W piątek 24-go lutego z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych oddamy hołd Matce Bożej. Po hołdzie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa a po niej rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na ławce. Zapisanie się na listę pozwala mieć pewność, że Najświętszy Sakrament nie pozostanie bez opieki w kościele.

 

  1. W Sobotę, 25 lutego Msza św. o godz. 9.00 zostanie odprawiona w int. dzieci i mężów objętych modlitwą różańcową Różańca Rodziców i Różańca Żon.

 

  1. W przyszłą w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Także w przyszłą niedzielę Parafialne Kino z Morałem zaprasza na reportaż o cudzie u salezjanów, jaki dokonał się kilka lat temu za wstawiennictwem s. Łucji z Fatimy. Oratorium, godz. 15.30.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: