web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Zwykła 14. 02. 2021

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Szczególnym czasem naszego dojrzewania w wierze jest niedzielna Eucharystia przeżyta we wspólnocie parafialnej. Sami dbajmy o owocne uczestnictwo w niej i zachęcajmy innych do udziału we Mszy św. w kościele parafialnym.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się szczególnie w tym tygodniu za wszystkich, którzy nadużywają i są uzależnieni od alkoholu, aby powrócili na drogę trzeźwości.

  1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczyna się comiesięczna nowenna do Patronki naszej parafii N.M.P Wspomożycielki Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszej patronki, aby wypraszać potrzebne łaski dla siebie, naszych bliskich i całej naszej parafii. Nowenna odprawiana jest o godz. 17.30, w piątek skrócona o 17.20.

  1. W tym tygodniu – 17 lutego – Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – okres 40 dni przygotowania do obchodów Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godz. 9.00 i o 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły a więc, nie spożywamy potraw mięsnych i w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta.

  1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej adoracja do godz. 21.00.

  1. W pierwszy piątek Wielkiego Postu będzie obchodził dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Tę duszpasterską inicjatywę podejmujemy w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który wzywa byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy. W tej intencji będziemy modlić się podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

  1. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy małżeństwa pragnące pogłębić swoje relacje. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa obchodzące w lutym swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła, a wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny bądź urodziny życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: