web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Zwykła 11.02.24

 

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. Dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. W tym tygodniu – 14 lutego – Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – okres 40 dni przygotowania do obchodów Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godz. 9.00 i o 18.00.

 

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, w Środę Popielcową we wszystkich parafiach Archidiecezji Warmińskiej należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.

 

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

5. W czwartek 15 lutego rozpocznie się peregrynacja ikony z relikwiami św. Artemidesa Zattiego. Relikwie powitamy o godz. 17.30, po powitaniu odprawimy nowenny do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych i św. Artemidesa, tak będzie przez dziewięć dni do piątku 23 lutego. Szczegółowy plan peregrynacji znajduję się w gazetce parafialnej.

 

6. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.20 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja do godz. 21.00. W piątek po Popielcu odbywa się specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: