web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Wielkanocna / 22.05.2022

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w sposób zewnętrzny nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Julian Dzierżak, on też przez cały dzień dzisiejszy głosi Słowo Boże.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. Także w poniedziałek na Mszy św. wieczornej zakończymy Jerycho Różańcowe. Po Mszy św. odbędzie się Wieczór Chwały.

4. 24-go maja będziemy przeżywać uroczystość patronalną naszej parafii. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i o 18.00. Przypominamy, że przez nawiedzenie kościoła w święto jego tytułu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. o godz. 18 00 oddamy hołd naszej Patronce. Nie będzie adoracji całodobowej, w tym miesiącu przeżyliśmy Jerycho Różańcowe.

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6. W piątek, 27 maja, o godz. 17.00 odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

8. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, natomiast Apel Maryjny o 21.00, dzisiaj na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Kajakowej, do końca maja apel będzie odprawiany pod kapliczką na ul. Bałtyckiej, oprócz jutrzejszego dnia, będzie odśpiewany na zakończenie Wieczoru Chwały.

9. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

10. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Zapowiedzi przedślubne. W związek małżeński mają zamiar wstąpić Milana Czarnecka, panna z parafii tutejszej i Kacper Andrzejewski z parafii. św. Wawrzyńca w Olsztynie.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. W ostatnich dniach odszedł do Pan Stefan Więckowski Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: