web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2024

  1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje (kiedyś Dni Krzyżowe). Pragniemy w tym czasie zanosić swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i  za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych, razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  1. W poniedziałek, 6 maja przypada święto św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
  1. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  1. Nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, natomiast Apel Maryjny o 21.00 przy kapliczce, oprócz piątków. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączymy ją z nabożeństwem majowym.
  1. W sobotę, 11 maja o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej parafii. Otoczmy ich swoją modlitwą.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się projekcja serialu The Chosenw naszym Oratorium o godz. 14.00.
  1. Informuję, że w naszym kościele zostały wymienione organy, poprzedni służyły nam około 25 lat, były zepsute, zdecydowałem o kupieniu innych, po renowacji z trzyletnią gwarancją. Organy kosztowały 12 tysięcy złotych. Przy tej okazji serdecznie dziękuję pani Elżbiecie Łukiewskiej za ofiarowanie do naszego kościoła nowych kwietników. 
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 
  1. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom  tego tygodnia, zawierzając ich i ich sprawy NMP Wspomożycielce Wiernych, patronce naszej parafii.

Podziel się tym wpisem: