web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

1.      Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który przychodzi do nas w swojej mocy. Dzisiaj na Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież.

 

2.      Nasza parafia włączy się w inicjatywę Różaniec za Polskę dlatego zapraszamy dzisiaj na adorację od godz. 15.00, zakończy się ona nabożeństwem majowym o 17.30.

 

3.      W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.

 

4.      Również w poniedziałek rozpocznie się nowenna do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to nowenna przygotowująca nas do odpustu parafialnego. Będziemy ją sprawować w wersji uroczystej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

 

5.      We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech ten Święty Patron będzie naszym orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

6.      W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. Na Mszy św. wieczornej poświęcimy nowy obraz św. Jana Pawła II.

 

7.      W przyszłą niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rozpoczniemy misje święte, które potrwają do niedzieli 29 maja włącznie. W tych dniach ducho­wo poprowadzi nas ks. Rafał Jarosiewicz ze Wspólnotą Misjo­narzy świeckich „Za­nurzeni w Miłości”. Zarezerwujmy czas, aby każdego dnia uczestniczyć w nabożeństwach misyjnych. Dzisiaj młodzież rozniesie zaproszenia na misje.

 

8.      W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za małżeństwa naszej parafii, szczególnie te które w mają obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

10.   20 maja jest organizowany wyjazd z Olsztyna do Bartoszyc na uroczystość wprowadzenia do kościoła Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i poświęcenia obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył J. E. ks. Abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński. Wyjazd z parkingu przy ul. Mochnackiego o godz. 9.00. Szczegóły i zapisy do p. Stanisławy, tel. 662 290 997.

 

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na każdy dzień. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym nowym tygodniu.


Podziel się tym wpisem: