web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021

  1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

  1. Nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, natomiast Apel Maryjny o 21.00. Od 15 maja, w czasie nowenny do Wspomożycielki, na Apele będziemy się zbierać w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. W sobotę będziemy się modlić przy kapliczce na ulicy Bałtyckiej, w niedzielę 16 maja na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej.

  1. W poniedziałek po Mszy Świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do poniedziałku 17 maja. Jerycho Różańcowe to modlitwa non stop w dzień i w nocy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na różańcu. Proszę o mobilizację i zapisywanie się na listę, na poszczególne godziny. Tak jak mówiłem wcześniej, potraktujmy to jako nasze duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego

  2. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

  3. W piątek 14 maja rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, którą przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W naszej świątyni odmawiać ją będziemy podczas nabożeństwa majowego i nowenny o godz. 17.30.

  1. W sobotę 15-go maja rozpocznie się też nowenna do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

  1. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące wzmocnić swoje relacje. Zaproszeni skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w maju swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej. Kazanie skierowane do małżeństw wygłosi ks. Dionizy Mróz.

  1. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów zaprasza do udziału w akcji „ZbieramTo w lesie” więcej szczegółów nt. na plakacie wywieszonym w gablocie.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Podziel się tym wpisem: