web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Zwykła 6.02.2022

 

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

 

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. W parafii Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie, ul. B. Dybowskiego 2 trwa siedemdziesiąte Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do udziału. Zakończenie nastąpi 12 lutego uroczystą Mszą Świętą. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył J. E. ks. bp Janusz Ostrowski.

 

  1. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele w tym dniu Mszę Świętą z możliwością przyjęcia sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00 i 18.00. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 13 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa, tym razem w drugą a nie trzecią niedzielę miesiąca. W naszej parafii w ramach V Tygodnia Małżeństwa odbędzie się Randka z Jezusem, na którą się złoży się Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi. Adorację kończymy wspólnym odmówieniem Nieszporów.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego a także do zabrania gazetka Echo Wspomożycielki.

 

  1. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za podarowanie naszej parafii kapy i welonu, są to szaty, które używa się przede wszystkim w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, na życzenie ofiarodawców nie wymieniam ich nazwiska. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


Podziel się tym wpisem: