web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Zwykła 4.02.2024

 

  1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek i pierwsza środa miesiąca:

we wtorek o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

 

  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcę poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie peregrynacja relikwii św. Artemidesa Zattiego, salezjanina, brata zakonnego, która odbędzie się w naszej parafii w dniach od 15 do 23 lutego. Św. Artemides całe swoje życie poświęcił chorym i opuszczonym. W ubiegłym roku Papież Franciszek ogłosił go świętym.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, po Mszy spotkanie przy herbacie dla chętnych.

 

  1. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi. Adorację kończymy wspólnym odmówieniem Nieszporów.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego a także do zabrania gazetka Echo Wspomożycielki.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb

– we wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć

– w sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta

 

  1. Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej organizuje kolejną wentę dobroczynną, tym razem na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

 

  1. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


Podziel się tym wpisem: