web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Zwykła 07.02.2021

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym.

  1. W parafii Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie, ul. B. Dybowskiego 2 trwa pięćdziesiąte ósme Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do udziału. Poszczególne parafie mają też wyznaczone godziny. Naszej parafii przypadają godziny od 4.00 do 8.00 w piątek, 12 lutego. Jeśli ktoś byłby chętny proszę o zgłoszenie w zakrystii.

  1. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele w tym dniu Mszę Świętą z możliwością przyjęcia sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00 i 18 00. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

Pamiętajmy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale także chorym i osobom w podeszłym wieku.

  1. W przyszłą niedzielę, 14 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, pragniemy, aby jedna niedziela w miesiącu była dedykowana w sposób szczególny jej, będzie to druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  1. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego, jest także do zabrania gazeta Dobre Nowiny.

  1. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Podziel się tym wpisem: