web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

 

  1. W dniu dzisiejszym kończymy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Każdy miał okazję w tym czasie zastanowić się nad sobą oraz pojednać się z Bogiem i drugim człowiekiem. Pragnę bardzo serdecznie podziękować ks. Robertowi Bednarskiemu za trud poprowadzenia i wygłoszenia rekolekcji. Bardzo dziękuję także wszystkim tym parafianom, (szczególnie parafiankom), którzy ochotnie włączyli się w przygotowywanie i organizację posiłków dla księży. Dziękuję także siostrze Łukaszy, pani organistce, spowiednikom, którzy służyli nam w konfesjonale. Bóg zapłać.

 

  1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy małżeństwa pragnące pogłębić swoją więź małżeńską. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa obchodzące w marcu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

  1. Trwa comiesięczna nowenna do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszej patronki. Nowenna odprawiana jest o godz. 17.30, dzisiaj, z racji Gorzkich Żali o 17.20. Nowenna kończy się we wtorek 23 marca.

 

  1. W środę przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. oddamy hołd Patronce naszej Parafii Wspomożycielce Wiernych. W tym miesiącu nie będzie całodobowej adoracji.

 

  1. W czwartek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Wpatrując się w Maryję będziemy modlić się o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i o 18.00. Podczas tych Mszy będzie można złożyć deklarację o przystąpieniu do dzieła adopcji dziecka poczętego. Kto jeszcze chciałby przystąpić a nie ma tej deklaracji to można zabrać ją ze stolika za ławkami. Do kościoła przynosimy tylko jedną część resztę zostawiamy, aby modlić się tekstami tam zawartymi.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i 19.00, w tym tygodniu szczególnie prosimy o obecność rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz kandydatów do bierzmowania. W niedzielę Gorzkie Żale. W piątek wyruszy z Gutkowa po Mszy św. o godz. 18.00 Ekstremalna Droga Krzyżowa, szczegóły na plakacie.

 

  1. W sobotę, 27 marca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

 

  1. Przyszła niedziela to już Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa rozpoczynająca w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jak zwykle do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego, jest jeszcze specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony w całości św. Józefowi, kosztuje 9 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Wiesława Murzyn. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Podziel się tym wpisem: