web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

1.     W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

2.     Wykorzystajmy dobrze czas rekolekcji parafialnych. Poza uczestnictwem we Mszach świętych skorzystajmy z możliwości adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź zaplanujmy w czasie adoracji, kapłani będą dostępni półgodziny przed każdą Mszą św. w poniedziałek i we wtorek. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gazetce parafialnej i na stronach internetowych parafii. We wtorek i środę będzie zbierana taca na dzieło prowadzone przez ks. Andrzeja.

 

3.     We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. W tym roku nie odbywały się rekolekcja zawierzenia św. Józefowi, jeśli ktoś odprawiał je indywidualnie lub uczestniczył w internetowych i chciałby dokonać aktu zawierzenia w kościele to zapraszam na Mszę św. wieczorną będzie taka możliwość.

 

4.     Trwa comiesięczna nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest ona odprawiana o godz. 17.40, w piątek i niedzielę o 17.00. Od soboty 16 marca włączyliśmy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna odprawiana jest w ramach nowenny do Wspomożycielki Wiernych.

 

5.     Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.20 i 19.00. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.30. W piątek wyruszy z Gutkowa po Mszy św. o godz. 18.00 Ekstremalna Droga Krzyżowa.

 

6.     Przyszła niedziela to już Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa rozpoczynająca w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12.00 pragniemy zrobić dłuższą procesję z dziećmi, jeśli pogoda na to pozwoli. Zachęcam do licznego udziału.

 

7.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest jak zwykle do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego, jest jeszcze specjalny numer  Historia Gościa Niedzielnego, jest także, jak zawsze do zabrania gazetka parafialna Echo Wspomożycielki.

 

8.     Wszystkim jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.


Podziel się tym wpisem: