web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

  1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na Drogę Światła. Przejdziemy ulicami naszej parafii, aby dać świadectwo, że z Jezusem, który zmartwychwstał i żyje, idziemy przez życie.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które zwykle będą odprawiane o godz. 17.30. Każdego dnia będziemy spotykać się na apelach Maryjnych o godz. 21.00 przy kapliczce na ul. Bałtyckiej (starobałtycka), oprócz piątków, w tym dniu apel będzie odśpiewany na zakończenie adoracji.
  3. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, nabożeństwo majowe o 17.00!

w czwartek od godz. 9.30 odwiedzę chorych (tym razem w czwartek!), o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek spowiedź święta od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

  1. W czwartek, 2 maja 2024 r. Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w parafii NMP Salentyńskiej w Olsztynie, Jerycho Różańcowe.
  2. W następną niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, 15 min przed każdą Mszą św. będzie katecheza nt. Kościoła. Natomiast Msza św. o godz., 8.00 zostanie odprawiona w int. Róż Żywego Różańca, po Mszy konferencja i zmiana tajemnic różańca.
  3. W tym tygodniu patronują nam:

– W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy

– W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, orędownik pracujących

– W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła

– W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron strażaków

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożej w codziennym życiu.

Podziel się tym wpisem: