web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

 

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać pierwszą komunię czwórki dzieci z naszej parafii, inne dzieci z naszej parafii przystąpią do komunii w parafii Matki Bożej Salentyńskiej.

 

  1. Dzisiaj rozpocznie się nowenna do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

 

  1. Nasza parafia włączy się w inicjatywę Różaniec za Polskę dlatego zapraszamy dzisiaj na adorację od godz. 15.00, zakończy się ona nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych o 17.30.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli, w czasie nowenny do Wspomożycielki, na Apele będziemy się zbierać w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. Dzisiaj będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej, w poniedziałek przy ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w piątek na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w sobotę na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej, w niedzielę na skrzyżowaniu Bałtyckiej i Kajakowej.

 

  1. W dniach od 16 do 23 maja w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe. Będzie to nasze duchowe i modlitewne przygotowanie do odpustu parafialnego, zachęcam serdecznie do podjęcia tej wymagającej od nas modlitwy na różańcu i zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku.

 

  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w sposób zewnętrzny nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Julian Dzierżak SDB, on też przez cały dzień będzie głosił Słowo Boże. Po sumie odpustowej zapraszamy wszystkich parafian, na poczęstunek i loterię fantową.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: