web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

 

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia. Dzisiaj piętnaście minut przed każdą Mszą św. głoszona jest katecheza na temat Kościoła.

 

  1. W naszej świątyni mamy nowy obraz św. Jana Pawła II, namalowany na płótnie, w ten sposób wszystkie obrazy w naszym kościele są dziełami sztuki. Bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawczyniom obrazu pani Annie i pani Helenie. Bóg zapłać. Obraz zostanie poświęcony 18 maja w 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

 

  1. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

  1. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, natomiast apele maryjne przy kapliczce o 21.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

 

  1. W piątek 12 ma ja, o godz. 18.45, zostanie odprawione nabożeństwo pokutne dla dzieci przystępujących do I Komunii św. Po nim będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. 13 maja w rocznicę objawień fatimskich a także zamachu na św. Jana Pawła II o godz.10.00 odbędzie się uroczystość pierwszej komunii dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji młodzieży.

 

  1. Nasza parafia włączy się w inicjatywę Różaniec za Polskę dlatego zapraszamy w przyszłą niedzielę na adorację od godz. 15.00, zakończy się ona nabożeństwem majowym o 17.30.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej z naszej półki wymiany książek.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: