web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkanocna / 02. 05. 2021

 

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 dostąpią tej łaski.

2. Jutro, 3 maja przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.30 i o 18.00. Jest to także święto państwowe – Święto Konstytucji 3 Maja -obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku.

3. Przez cały miesiąc maj nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie o godz. 17.30, natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny. Łączmy się we wspólnej modlitwie do Maryi.

4. We wtorek o godz. 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, o 17.30 nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. w tej samej intencji.

5. W środę o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo pięciu pierwszy śród miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa. W środę przypada także wspomnienie św. Dominka Savio, wychowanka oratorium św. Jana Bosko.
Rozpoczynamy dzięki życzliwości moderatora Męskiego Plutonu Różańca pana Grzegorza Kasjaniuka peregrynację ikony św. Józefa w naszej parafii. Ikonę mogą gościć w swoim domu rodziny po uprzednim uzgodnieniu terminu. Nawiedzenie ikony trwałoby od środy do środy, rozpoczynałoby się i kończyło na Mszy św. Zapraszam do zgłaszania się rodzin.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów oraz członków Liturgicznej Grupy Dorosłych. Będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie formacyjnej dla służby liturgicznej. O 23.00 odprawimy Godzinę Świętą, serdecznie zapraszamy.

7. Z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzimy chorych naszych parafii. Chcielibyśmy zweryfikować listę chorych, dlatego prosimy o powtórne zgłoszenie chorych, którzy pragną przyjąć komunię św. w tym dniu. Po południu od 17.15 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. nabożeństwo i adoracja wynagradzająca Boskiemu Sercu Jezusa.

8. W sobotę 8-go maja Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00

9. Informujemy, że w dniach od 10 do 17 maja odbędzie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Proszę bardzo o mobilizacje w tym czasie i zapisywanie się na poszczególne godziny adoracji. Potraktujmy to jako duchowe przygotowanie naszej parafii do Odpustu, który będziemy przeżywać 23 maja. Niech każdy z nas złoży duchową ofiarę w postaci poświęconego czasu na modlitwie na rzecz odnowy duchowej naszej parafii. Listy są wyłożone na ławce z tyłu kościoła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: