web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Wniebowzięcia NMP / 15. 08. 2021

 

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata. Niech ta prawda będzie obecna w naszym codziennym życiu.

 

2. Dziś przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

3. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Zachęcamy do składania świadectw łask otrzymanych dzięki modlitwie w czasie nowenny.

 

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Trykoszko składamy mu najlepsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi Jego pracy kapłańskiej, udzielając potrzebnych łask a Maryja Wspomożycielka otoczy swą matczyną opieką. Solenizant odprawi we wtorek Mszę w swojej intencji, będzie to też okazja do włączenia się w modlitwę i wyrażania swoich życzeń.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się jej ziemskie życie.

 

6. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk,

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii, a gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii wielu radosnych chwil w kręgu rodziny oraz pięknej słonecznej pogody.


Podziel się tym wpisem: