web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2021

1. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

2. W dzisiejszą Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane jeszcze o godz. 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8 .00.

3. Jutro, w niedzielę 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. W tym dniu na Mszy św. o g. 18.00 rozpocznie się i zostanie zawierzona Maryi kolejna nowenna za małżeństwa i rodziny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. W poniedziałek, 27 grudnia o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna gietrzwałdzka

5. W środę, 29 grudnia zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Czuwanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Pragniemy w ten sposób, przy pomocy Słowa Bożego i słów kolęd, rozważać głęboką tajemnicę Bożego Narodzenia.

6. Dziękujemy parafianom, którzy poświęcili swój czas i zdolności, aby przygotować naszą świątynię na Boże Narodzenie. Dziękujemy pani Irenie Kowalskiej oraz panom Andrzejowi Murzynowi, Wacławowi Rudzkiemu, Albertowi Kuckowi, Tomaszowi Kuckowi, Jakubowi Sasin. Dziękujemy także panu Edmundowi Włodkowskiemu za ofiarowaną choinkę.

7. W sobotę, Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

8. Od nowego roku zaczynamy w naszej parafii inicjatywę KINO Z MORAŁEM. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Raz na jakiś czas chcemy w oratorium wyświetlić dobre filmy, które dają do myślenia i odmieniają spojrzenie na życie. 2 stycznia o 15.30 zapraszamy na film pt. Próba Ogniowa, który opowiada o małżeństwie, trudnościach życiowych i niezawodnym sposobie ich pokonywania.

9. W przyszłą niedzielę, 2 stycznia z racji I niedzieli miesiąca, 15 minut przed każdą Mszą św. będzie katecheza na temat Eucharystii.

10. Kolęda w tym roku odbędzie się normalnie. W naszej parafii rozpocznie się od 3 stycznia.

11. Wszystkim naszym parafianom i gościom raz jeszcze życzymy Bożonarodzeniowej radości i pokoju serca. Na radosne świętowanie Bożego Narodzenia przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.


Podziel się tym wpisem: