web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla 26. 11. 2023

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Więcej na temat uroczystości na ostatniej stronie naszej gazetki Echo Wspomożycielki. Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu dla odprawiających 33 dniowe rekolekcje oddania Jezusowi przez Maryję.

 

2.   W poniedziałek z racji 27 dnia miesiąca o godz. 17.20 odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

3.   W środę rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do poniedziałku włącznie będziemy ją odprawiać po Mszy św., od wtorku będzie odprawiana w sposób uroczysty jako triduum przygotowujące bezpośrednio do uroczystości o godz. 17.30. 

     

4.   W czwartek, 30 listopada obchodzimy uroczystość Świętego Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w piątek od godz. 9.30 odwiedzę chorych, spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

6.   Do końca listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7.  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będzie to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca a na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, spodziewamy się w naszym kościele wizyty św. Mikołaja. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca katecheza o Kościele 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są także do nabycia kalendarze na nowy rok.

 

9.   Informujemy, że w tym roku opłatki będą do nabycia w zakrystii, w przyszłą niedziele zostaną poświęcone. Także od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas.

 

10.   Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzę wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 


Podziel się tym wpisem: