web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla 20. 11. 2022

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ulicy Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego o godz. 15.00 rozpocznie się przed Najświętszym Sakramentem błagalna modlitwa w intencji o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 1. Dzisiaj wieczorem o godz. 18.00 kolejna Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw obchodzących w tym miesiącu swoje rocznice. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w listopadzie obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 1. We wtorek będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Pani organistce i wszystkim, którzy upiększają naszą liturgię śpiewam serdecznie dziękujemy za dzielenie się swoimi talentami i powierzamy ich wstawiennictwu św. Cecylii.

 2. W środę 23 listopada o godz. 12.00 nastąpi odbiór elektrośmieci z naszej parafii. Można je składać we wtorek wieczorem i w środę rano przed wejściem do oratorium. Lista urządzeń znajduje się na ulotkach i plakacie.

 3. W czwartek przypada 24 dzień miesiąca, będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. złożymy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji wyłożony jest na stoliku za ławkami. W tym dniu przypada druga rocznica zawierzenia Męskiego Plutonu Różańca pw. NMP Wspomożycielki Wiernych Maryi, członkowie Plutonu odnowią swe przyrzeczenia.

 1. W sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Różańca Rodziców i Róż Żon modlących się za mężów a po niej odbędą się warsztaty o sztuce słuchania prowadzone przez psychologa i psychoterapeutę ks. Zbigniewa Kuleszę. Równolegle będą się odbywać zajęcia dla dzieci.

 1. Do końca listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Z racji 27 dnia miesiąca o godz. 17.20 odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 1. Także w przyszła niedzielę o godz. 16.00 w kinie Helios odbędzie się specjalny dwugodzinny seans filmowy pod tytułem „The Chosen / Wybrani. Pierwsze spotkanie”. To fabularna opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z Jego najbliższego otoczenia. Wybrani to prawdziwy fenomen, nazywany jest ewangelizacyjnym serialem wszechczasów. Na świecie zobaczyły go już 423 miliony widzów. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina. Bilety dostępne w kasach Heliosa i na stronie internetowej.

 1. Informujemy, że w tym roku opłatki zostaną rozniesione przez młodzież skupioną w grupie wspólnoty Słowo Życia w niedzielę 11 grudnia.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

10. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana Ewa Szałno. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….


Podziel się tym wpisem: