web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla / 11. 2021

 

  1. Ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jest ona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przypomina ona nam, że mamy Króla! Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia. Zgodnie z zapowiedzią zbieramy dzisiaj do puszek ofiary na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

 

  1. Wieczorem o godz. 18.00 kolejna Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw obchodzących w tym miesiącu swoje rocznice. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w listopadzie obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

  1. Jutro będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Panu organiście i wszystkim, którzy upiększają naszą liturgię śpiewam serdecznie dziękujemy za dzielenie się swoimi talentami i powierzamy ich wstawiennictwu św. Cecylii.

         

  1. W środę przypada 24 dzień miesiąc, będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada pierwsza rocznica zawierzenia Męskiego Plutonu Różańca NMP Wspomożycielki Wiernych Maryi. Po Mszy św. złożymy hołd Wspomożycielce następnie z racji ostatniej środy miesiąca rozpocznie się Wieczór Chwały a po nim całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w środę Mszą św. o godz. 18.00. Grafik adoracji wyłożony jest na stoliku za ławkami. Na adorację można zapisać się także przez internet.

 

  1. W tym tygodniu w sobotę przypada 27 dzień miesiąca. Na nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkie zapraszamy na godz. 17.20. Również w sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Różańca Rodziców i Róż Żon modlących się za mężów a po niej odbędzie się konferencja nt. Mężczyzna, męskość i jego powołanie w oczach Boga. Konferencję wygłosi pan Grzegorz Kasjaniuk.

 

  1. Do końca listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będziemy go przeżywać pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

 

  1. Od następnej niedzieli będzie można nabywać opłatki wigilijne. Poświęcenia opłatków dokonamy na Mszy św. o godz. 8.00.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 


Podziel się tym wpisem: