web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Święto Chrztu Pańskiego / 9 stycznia 2022

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
2. W sobotę 15 stycznia rozpoczyna się Nowenna do patronki naszej parafii – Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki  przy konfesjonale z prawej strony. Nowennę odprawiamy o godz. 17.30.
3. W tym tygodniu kontynuujemy kolędę
Poniedziałek 10 stycznia – ul. Wędkarska 3–45 nieparzyste,
Wtorek 11 stycznia – ul. Wędkarska 2-36 parzyste.
Środa 12 stycznia – ul. Wędkarska 49-83 nieparzyste.
Czwartek 13 stycznia – ul. Wędkarska 38A-76 parzyste.
Piątek 14 stycznia – ul. Wędkarska 85-113 nieparzyste,
 – ul. Krańcowa.
Sobota 15 stycznia – ul. Bałtycka 24-58 parzyste.
Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00.  Kapłan przyjdzie do domu w maseczce, zdezynfekuje ręce, dla bezpieczeństwa nie będzie przebywał dłużej niż 15 min. Jeśli taka będzie wola mieszkańców kapłan może się pomodlić przed domem i poświęcić dom z zewnątrz.
4. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
5. Inicjatywa KINO Z MORAŁEM zaprasza w następną niedzielę, 16.01 o g. 15.30 na film „Bezcenny dar”, który opowiada o pozostawionym w testamencie skarbie i o tym, jak zdobyć to, co w życiu jest naprawdę najcenniejsze.
6. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 odbywa się w naszym kościele adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, rozpoczyna ją nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji możliwość spowiedzi, rozmowy duchowej lub modlitwy wstawienniczej. Adorację kończymy wspólnym odmówieniem Nieszporów o godz. 20.40.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
8. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny bądź urodziny życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: