web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela ZesŁania Ducha SwiĘtego 28.05. 2023

 

  1. Dzisiejszą niedzielą – Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – kończy się w Kościele okres wielkanocny. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym odmówieniu Hymnu do Ducha św.: „O stworzycielu Duchu przyjdź”. Kończymy dzisiaj Misje, składam serdeczne Bóg zapłać ks. Rafałowi Jarosiewiczowi oraz misjonarzom świeckim za posługę wobec nas, za nauczenie a także za świadectwo życia na co dzień z Bogiem, który Jest, żyje i pragnie być z nami w relacji.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

  1. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia. W tym dniu Wspólnota Słowo Życia zaprasza na Wieczór Chwały połączony z modlitwą o uzdrowienie.

 

  1. Do środy włącznie o 17.30 odprawiane jest nabożeństwo majowe, od czwartku, o tej samej godzinie, będziemy modlić się nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W poniedziałek wznowimy Apele Maryjne przy kapliczce na ul. Bałtyckiej – do środy włącznie.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych. Spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

  1. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, 15 min przed każdą Mszą św. katecheza nt. Kościoła.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli finansowo Misje, składając się na wyżywienie misjonarzy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: