web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Zesłania Ducha Świętego / 23.05.2021

  1. Dzisiejszą niedzielą – Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – kończy się w Kościele okres wielkanocny. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym odmówieniu Hymnu do Ducha św.: „O stworzycielu Duchu przyjdź”. Kto nie dopełnił obowiązku komunii św. wielkanocnej ma jeszcze czas do przyszłej niedzieli – Uroczystości Trójcy Świętej.
  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też w sposób zewnętrzny nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Sumę odpustową o godz. 10.30 odprawi Ks. Stanisław Orpik, on też przez cały dzień dzisiejszy głosi Słowo Boże. Na Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa chór z Wrzesiny, po Mszy da jeszcze koncert swoich utworów.
  1. Jutro 24-go maja Święto NMP Matki Kościoła –  drugi dzień „Zielonych Świąt”, my oddamy cześć Wspomożycielce Wiernych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i o 18.00. Przypominamy, że przez nawiedzenie kościoła w święto jego tytułu można uzyskać odpust zupełny. Jutro po Mszy św. o godz. 18 00 oddamy hołd naszej Patronce, po nim będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Nie będzie adoracji całodobowej, w tym miesiącu przeżyliśmy Jerycho Różańcowe.
  1. W tym tygodniu przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.00 odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
  1. W przyszłą niedzielę swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Jacek Trykoszko. Jubilata uczcimy na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy do udziału.
  1. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert z okazji 10-lecia koła artystyczno – naukowego MUSICA IN VIA działającego przy Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM. Obecnie w skład zespołu wokalnego wchodzą absolwentki oraz studentki Wydziału Sztuki. Działają pod dyrekcja Pani dr hab. Katarzyny Bojaruniec, prof. UWM. Zespól zaprezentuje krótki materiał wokalny o charakterze sakralnym jak i kilka utworów świeckich, ludowych.
  1. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, natomiast Apel Maryjny o 21.00, do końca maja apel będzie odprawiany pod kapliczką na ul. Bałtyckiej, oprócz jutrzejszego dnia, będzie odśpiewany na zakończenie adoracji.
  1. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Apelach Maryjnych, w ten sposób modliliśmy się w różnych miejscach parafii prosząc o wiarę dla naszych parafian, ale też daliśmy świadectwo naszej wiary i przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła. 
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: