web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05. 2024

  1. Dzisiaj celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jest to święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym odmówieniu Hymnu do Ducha św.: „O stworzycielu Duchu przyjdź”.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 20 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

  1. Trwamy w nowennie do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych, która jest zarazem naszym modlitewnym przygotowanie do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego o 17.30. W czasie nowenny na Apele Maryjne o 21.00 zbieramy się w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. Dzisiaj będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wczasowej i Łabędziej, w poniedziałek na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej.

 

  1. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.

 

  1. W piątek, 24-go maja będziemy przeżywać uroczystość patronalną naszej parafii. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i o 18.00. Po Mszy św. wieczornej oddamy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się całodobowa adoracja. Zapraszam do zapisywania się na listę adoracji, na poszczególne jej godziny. Na Mszy św. wieczornej będzie obecny Janek Hasiuk, nasz były parafianin, który w sobotę przyjął święcenia diakonatu. Diakona Janka ogarniemy modlitwą i złożymy życzenia.

 

  1. W przyszła niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Także  w tę niedzielę będziemy obchodzić w sposób zewnętrzny nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Tadeusz Niewęgłowski, salezjanin. Msza odpustowa o godz. 10.30 połączona będzie z jubileuszem 25-lecia kapłaństwa proboszcza. Po Mszy św. przewidziany jest słodki poczęstunek dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszam

 

  1. W związku z uroczystościami nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 12.00, intencja zamówiona na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 10.30.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

  1.  W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Borodynko powierzmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …..


Podziel się tym wpisem: