web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Zesłania Ducha Swiętego 06. 2022

 

  1. Dzisiejszą niedzielą – Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – kończy się w Kościele okres wielkanocny. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym odmówieniu Hymnu do Ducha św.: „O stworzycielu Duchu przyjdź”. Kto nie dopełnił obowiązku komunii św. wielkanocnej ma jeszcze czas do przyszłej niedzieli – Uroczystości Trójcy Świętej.

 

  1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 

  1. We wtorek o godz. 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie nabożeństwo czerwcowe i Msza św. w tej samej intencji.

 

  1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiane jest w naszym kościele codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

  1. Dzisiaj mamy wyjątkową możliwość bliższego poznania historii i znaczenia wizerunku–mozaiki Matki Bożej, która znajduje się w niszy Wysokiej Bramy na Starym Mieście w Olsztynie. Jest to kopia wizerunku Niepokalanej Matki Pokoju ze Stoczka Warmińskiego, obecnego na „Świętej Warmii” od 1640 r. Mozaika została wykonana w Watykanie i pobłogosławiona przez św. Jana Pawła II. Z tym wizerunkiem Matki Bożej Pokoju związane jest specjalne papieskie Błogosławieństwo dla każdej osoby, która będąc na Starym Mieście, pomodli się przed Jej wizerunkiem, odmawiając jedno Zdrowaś Maryjo w intencji pokoju we własnej rodzinie, w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcamy więc serdecznie, aby każdy wychodząc z kościoła zabrał ze sobą (bezpłatnie) obrazek Matki Bożej Pokoju, a także książeczkę zawierającą bliższe informacje o trudach, związanych z ponownym umieszczeniem wizerunku Matki Bożej w Wysokiej Bramie, gdzie przebywała od 1854 r. do lat 1948-1949 i powróciła dopiero 2004 r.

 

  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, ewentualne sugestie co do funkcjonowania parafii można przekazać członkom rady.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1.  W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aliny Sawlewicz. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Podziel się tym wpisem: