web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Trójcy Swietej Odpust parafialny 26.05.2024

1.   Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to także nasz doroczny odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Przez Maryję oddajemy hołd Bogu w Trzech Osobach i zawierzamy naszych parafian prosząc dla nich o żywą wiarę a dla tych którzy tego potrzebują o łaskę nawrócenia i przylgnięcia do Chrystusa i Jego Kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Tadeuszowi za przybycie do naszej parafii i wygłoszenie kazań. Dzisiaj przypada święto naszych mam. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

2.   Do końca maja trwa w naszym kościele i przy kapliczce wspólna modlitwa maryjna. Zachęcam do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień naszych wspólnych modlitw ku czci Matki Bożej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spowiedź i próba dla dzieci przeżywających w tym roku rocznicę pierwszej komunii.

 

4.   W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00 i 10.30. Po Eucharystii o 10.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy, pierwszy będzie przy posesji państwa Wawierowiczów, drugi państwa Chudzików, trzeci przy posesji państwa Surynowiczów (ołtarz przygotuje rodzina Kuck), czwarty przy kapliczce (przygotują mieszkańcy sąsiadujących kamienic). Proszę o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci rocznicowe biorą udział w swoich strojach komunijnych. Próbę sypania kwiatów dla chętnych dziewczynek zrobimy we wtorek po Mszy św.

 

5.   W dniach 30-31 maja odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie i wyłożony na stoliku.

 

6.   W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę  przypada także Międzynarodowy Dzień Dziecka otoczmy dzieci naszej parafii swoją modlitwą. W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe.

 

7.   Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, 15 min przed każdą Mszą św. katecheza nt. Kościoła. Msza św. o godz. 8.00 w int. Żywego Różańca a po niej zmiana tajemnic.

 

8.   Parafia w dniach od 1 do 7 lipca organizuje warsztaty rekolekcyjno-artystyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywać od 8.00 do 15.00. Więcej informacji oraz zgłoszenia u ks. Proboszcza.

 

9.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10.   W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Szczepaniak powierzmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: