web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Trójcy Świętej / 30.05.21

 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej. Stajemy wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. We wtorek o godz. 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, Także we wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17 30.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba sypania kwiatów dla bielanek. Zachęcam dziewczynki, aby włączyły się w sypanie kwiatów.

4. W środę o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo pięciu pierwszych śród miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa.

5. W najbliższy czwartek 3 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00,10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10. 30 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Przejdzie ona ulicami: Bałtycką, Letniskową, Jagodową, Wczasową, Łabędzią, Letniskową i powrót do kościoła ul. Bałtycką. Ołtarze procesyjne są przewidziane w następujących miejscach: 1 ołtarz – ul. Jagodowa przy posesji pp. Szukiełojć; 2 ołtarz – ul. Wczasowa przy posesji pp. Małkowskich ; 3 ołtarz – ul. Łabędzia przy posesji domu Instytutu Świeckiego Jezusa Eucharystycznego i 4 ołtarz – ul. Wędkarska przy posesji Państwa Brzozowskich. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w przygotowanie ołtarzy, trasy oraz samej procesji Bożego Ciała, aby ta Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była rzeczywiście manifestacją naszej wiary. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne biorą udział w swoich strojach komunijnych.

O 23.00 z racji pierwszego czwartku odprawimy Godzinę Świętą, serdecznie zapraszamy.

6. Z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzimy chorych naszych parafii od godz. 9.00. Po południu od 17.15 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. adoracja wynagradzająca Boskiemu Sercu Jezusa.

7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 16.30 i zakończy odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie mogli wysłuchać katechezy siostry Miriam z Medjugorie nt. oddania się Trójcy Świętej przez Maryję. Aktu oddania dokonamy w czasie Mszy św.

8. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca czerwca. Po Mszy św. o godz. 8 00 zmiana tajemnic różańca.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać państwu Kuck za odnowienie kapliczki przy ul. Bałtyckiej. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej patronki, Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

11. Fundacja Pro – Prawo do życia” zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji 2021”. Celem projektu ustawy jest objęcie wszystkich dzieci ochroną prawną przez dokonanie odpowiednich zmian w kodeksie karnym oraz wprowadzenie możliwości skutecznego karania osób namawiających i pomagających przy aborcji. Aby poprzeć inicjatywę wystarczy złożyć podpis na petycji, najlepiej już dzisiaj. Karty należy nadać na adres Fundacji tak, by najpóźniej 15 czerwca br. znalazły się w rękach organizatorów zbiórki. Zachęcamy do poparcia inicjatywy chroniącej życie wszystkich nienarodzonych dzieci. Szczegóły na plakacie.

12. W dniu 6 czerwca br. (w niedzielę) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Ks. Arcybiskup zapraszam wiernych naszej Archidiecezji na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B. Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza 6a). Swoją obecnością i modlitwą podziękujmy Bogu za dar św. Jana Pawła II.


Podziel się tym wpisem: