web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Trójcy Świętej / 12.06.2022

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spowiedź i próba dla dzieci przeżywających w tym roku rocznicę pierwszej komunii.

 

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba sypania kwiatów dla bielanek. Zachęcam dziewczynki, aby włączyły się w sypanie kwiatów.

 

4. W środę, 15 czerwca rozpoczniemy nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych, będziemy ją odprawiać w ramach nabożeństwa czerwcowego. Prośby i podziękowania możemy składać do skarbony lub przesłać drogą elektroniczną.

 

5. W najbliższy czwartek 16 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Przejdzie ona ulicami: Bałtycką, Letniskową, Wędkarską, Wakacyjną, Wczasową, Letniskową i powrót do kościoła ul. Bałtycką. Ołtarze procesyjne są przewidziane w następujących miejscach: 1 ołtarz – ul. Wędkarska przy posesji p. Nowakowskiej; 2 ołtarz – ul. Wakacyjna przy posesji państwa Wiśniewskich ; 3 ołtarz – ul. Wczasowa przy posesji państwa Sidor i 4 ołtarz – ul. Letniskowa przy posesji państwa Klimuk. Bardzo serdecznie zachęcam sąsiadów do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy domy na całej trasie procesji, aby ta Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była rzeczywiście manifestacją naszej wiary. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci rocznicowe biorą udział w swoich strojach komunijnych.

 

6. W czasie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała, nie mając możliwości przeprowadzenia codziennie procesji, zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 20.00 w wyznaczonych miejscach na terenie parafii.

 

I tak w piątek będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej, w sobotę przy ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską, w niedzielę na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej, w poniedziałek na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej.

 

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa naszej parafii, szczególnie te które w kwietniu obchodzą kolejne rocznice sakramentu małżeństwa. Msza św. odprawiana jest w intencji małżeństw z naszej parafii.

 

8. Informujemy, że nasz parafianin, p. Grzegorz Kasjaniuk został członkiem Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Warmińskiej. Gratulujemy.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej patronki, Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: