web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Trójcy Świętej 04.06.2023

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dzisiaj obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia. W tym roku przeżywamy je pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Po każdej Mszy św. dokonujemy aktu zawierzenia Opatrzności Bożej, zbierane są też ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.

2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spowiedź i próba dla dzieci przeżywających w tym roku rocznicę pierwszej komunii.

4. We wtorek o godz. 17.00 Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy św. wieczornej próba sypania kwiatów dla bielanek. Zachęcam dziewczynki, aby włączyły się w sypanie kwiatów.

5. W środę o 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo do przeczystego serca św. Józefa, nabożeństwo czerwcowe w tym dniu o godz. 17.00

6. W najbliższy czwartek 8 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Przejdzie ona ulicami: Starobałtycką, Bałtycką, łącznikiem między Bałtycką a Wędkarską, dalej ulicą Wędkarską w stronę pierwszych numerów, procesję zakończymy przy ostatnim ołtarzu. Ołtarze procesyjne są przewidziane w następujących miejscach: 1 ołtarz – przy kapliczce na ul. Starobałtyckiej; 2 ołtarz – ul. Bałtycka przy posesji państwa Maksimowiczów; 3 ołtarz – ul. Wędkarska przy posesji państwa Humięckich i 4 ołtarz – ul. Wędkarska przy posesji państwa Mikołajczyków. Bardzo serdecznie zachęcam sąsiadów do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy domy na całej trasie procesji, aby ta Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była rzeczywiście manifestacją naszej wiary. W procesji Bożego Ciała dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci rocznicowe biorą udział w swoich strojach komunijnych.

7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii.

8. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: Anna Szeszko-Oleksiak oraz Eugenia Winciun. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały. Wieczny odpoczynek …

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej patronki, Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: