web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Świętej Rodziny 31.12. 2023

 

  1. Przeżywamy niedzielę w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, w którą czcimy Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, Maryja i Józef przez całe swoje życie pozostali otwarci na Boże działanie. Dlatego też Święta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. wieczornej i na nabożeństwie podziękujemy za mieniony rok i będziemy prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok.

 

  1. W poniedziałek – Nowy RokUroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

 

  1. W środę, 27 grudnia rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę, zwyczajem poprzednich lat będę dzwonił do każdej furtki i drzwi. Cały plan kolędy zamieszczony został w gazetce. Ze względu na kolęda do 13 stycznia włącznie Msza św. w dniu powszednie zostanie przeniesiona na godz. 9.00. W czasie kolędy nie ma adoracji w piątek. Kolęda od poniedziałku do piątku będzie rozpoczynać się o godz. 16.00 w sobotę od 10.00. Informuję, że istnieje możliwość przyjęcia księdza do południa w danym dniu, w którym wyznaczona jest ulica zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu. Proszę, aby oświetlić wejścia do domów i zostawić otwartą furtkę.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– we wtorek o 8.30 różaniec, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach

– w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

– w piątek po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 10.00 odwiedziny chorych

– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W czwartek, 4 stycznia nasza parafia wyznaczona jest w diecezji jako parafia adoracji. Dlatego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 do 15.30. Proszę o wpisywanie się na listę wyłożoną na stoliku.

 

  1. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i o 18.00 z poświęceniem kredy, kadzidła i wody. Święto Trzech Króli jest świętem nakazanym z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Misje. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie XI Olsztyński Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o 11.00 w konkatedrze św. Jakuba.

 

  1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca a więc po Mszy św. o godz. 8.00 sprawowanej w int. Róż Żywego Różańca będzie zmiana tajemnic różańca. 15 minut przed każdą Mszą św. katecheza nt. Kościoła.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tace, ale też indywidualnie, czy na konto bankowe. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: