web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Palmowa 28. 03. 2021

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Uczyńmy wszystko co w naszej mocy, by przeżyć ten czas jak najowocniej. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe i inne media. Szczególnym czasem w tym tygodniu jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota jako trzy dni szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia. Chociaż przez pandemię musimy dostosować się do cywilnych ograniczeń sanitarnych to jednak nie rezygnujmy z przyjścia do kościoła, w piątek i sobotę będą całodzienne adoracje. Informuję, że w naszym kościele może przebywać 16 osób.

 2. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłej pani Marii Surynowicz, animatorki wielu inicjatyw kulturalnych, charytatywnych i wychowawczych w naszje Parafii.

 3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam lektorów, ministrantów i członków Liturgicznej Grupy Dorosłych na spotkanie dot. przygotowania triduum. Zapraszam także wszystkich innych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu liturgii w tym czasie.

 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy od czwartkowego wieczoru. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00, aby móc odprawić Godzinę Święta, o którą prosił Jezus w objawieniach Małgorzacie Marii Alacoque.

 1. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i nowennę do Miłosierdzi Bożego. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00.

 1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów odbywać się będzie co półgodziny począwszy od 10.00 do godz. 15.00. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, poprzedzone nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 1. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, składająca się z czterech części, oznajmi nam też zmartwychwstanie Chrystusa.

 1. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 9.00 wspólnym odmówieniem Brewiarza, Godziny Czytań i Jutrzni.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Procesja rezurekcyjna odbędzie się w skromniejszej formie. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za dary serca składane przez cały Wielki Post do kosza stojącego w kościele. W mienionym tygodniu do Pan odeszli Marian Zahorodny oraz Maria Surynowicz – Msza św. pogrzebowa śp. Marii odprawiona zostanie we wtorek o godz. 13.00 w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .


Podziel się tym wpisem: