web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Palmowa 10.04. 2022

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Szczególnym czasem w tym tygodniu jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota jako trzy dni szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.

 

 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy od czwartkowego wieczoru. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00, aby móc odprawić Godzinę Święta, o którą prosił Pan Jezus w objawieniach Małgorzacie Marii Alacoque.

 

 1. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i nowennę do Miłosierdzi Bożego. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

 1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów odbywać się będzie co półgodziny począwszy od 10.00 do godz. 15.00. O godz. 15.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, składająca się z czterech części, oznajmi nam też zmartwychwstanie Chrystusa.

 

 1. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 9.00 wspólnym odmówieniem Brewiarza – Godziny Czytań i Jutrzni. Następnie adoracja będzie przebiegać według podanego porządku ulicami naszej parafii.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień Święta Wielkanocnych Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

 

 1. W tym miesiącu z racji uroczystości wielkanocne nie będzie comiesięcznej nowenny do NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2022/2023. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za dary serca składane przez cały Wielki Post do kosza stojącego w kościele oraz za paczki przygotowane dla mieszkańców Ukrainy.

Podziel się tym wpisem: