web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Palmowa 02.04. 2023

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Szczególnym czasem w tym tygodniu jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota jako trzy dni szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia. Zaplanujmy tak czas, aby uczestniczyć w tych dniach w nabożeństwach, które będą odbywały się w kościele.

 

 1. We wtorek o 17.30 różaniec z wypominkami i Msza w int. zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. W środę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych. O 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.

 

 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy od czwartkowego wieczoru. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00 a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00, w czasie adoracji zostanie odprawiona Godzinę Święta, o którą prosił Pan Jezus w objawieniach Małgorzacie Marii Alacoque.

 

 1. W Wielki Piątek – adoracja od g. 9.00. W dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i nowennę do Miłosierdzi Bożego. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

 1. Wielka Sobota – adoracja od g. 9.00. Dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów odbywać się będzie co godzinę począwszy od 10.00 do godz. 15.00. O godz. 15.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Godz. 17.00 – 19.00 przerwa na przygotowanie kościoła do Wigilii Paschalnej

 

 1. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, składająca się z czterech części, oznajmi nam też zmartwychwstanie Chrystusa.

 

 1. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 9.00 wspólnym odmówieniem Brewiarza – Godziny Czytań i Jutrzni. Następnie adoracja będzie przebiegać według podanego porządku ulicami naszej parafii.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień Święta Wielkanocnych Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do MEDJUGORJE, w dniach 29.05-06.06.2023, która organizowana jest na zamówienie ks. Proboszcza i który także będzie w niej uczestniczył. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na zewnątrz i na stronach internetowych parafii.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za dary serca składane przez cały Wielki Post do kosza stojącego w kościele.

Podziel się tym wpisem: