web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Dobrego Pasterza 21. 04. 2024

1.   Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób konsekrowanych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

 

2.   Zapraszamy dzisiaj na kolejną projekcję serialu The Chosen, odbędzie się ona o. godz. 14.00 w naszym Oratorium. Także dzisiaj po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

 

3.   We wtorek będziemy celebrować uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji warmińskiej. Msza św. pontyfikalna w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 12.00.

 

4.   W środę z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych oddamy hołd Matce Bożej i rozpocznie się Wieczór Chwały z modlitwą uwielbienia a także z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i zewnętrzne. Następnie będziemy trwać w całodobowej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami.

 

5.   W czwartek, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, Ewangelisty, który towarzyszył najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

 

6.   W sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dla członków Róż Różańcowych modlących się za dzieci oraz za mężów. O godz. 17.30 z racji 27 dnia miesiąca, będzie sprawowana nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

7.   Także w sobotę odbędzie się w sanktuarium w Gietrzwałdzie drugie modlitewne czuwanie, rozpoczyna się o godz. 9.30, kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

 

8.   W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Światła. Nabożeństwo to jest wspomnieniem spotkań Jezusa Chrystusa z ludźmi po zmartwychwstaniu. Przejdziemy ulicami naszej parafii, aby dać świadectwo, że z Jezusem, który zmartwychwstał i żyje, idziemy przez życie. Przynieśmy ze sobą lampiony lub świece, mogą być też pochodnie.

 

9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

10.   Solenizantom i Jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.


Podziel się tym wpisem: