web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Adwentu 10. 12. 2023

 

  1. Dziś druga niedziela Adwentu przeżywamy ją jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe proszę o dobre wykorzystanie tego czasu. W poniedziałek i we wtorek będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania Także w te dni będziemy zbierać ofiary dla księdza Rekolekcjonisty. Wykorzystajmy też adorację zaplanowaną na czas rekolekcji, aby osobiście spotkać z Panem Jezusem.

 

  1. Podczas Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele w środy i soboty o godz. 6.45. W sobotę zapraszamy na wspólne śniadanie.

 

3.     Trwa coroczna akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

 

4.     Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 17 grudnia.

 

5.     Święta Narodzenia Pańskiego już coraz bliżej, stąd też w sobotę  – 16 grudnia rozpoczyna się nowenna do Bożego Narodzenia, będzie sprawowana o godz. 17.30.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest kosz, do którego można składać dary serca w postaci niepsującej się żywności, słodyczy i środków czystości. Można zabrać specjalne torby przygotowane przez Caritas.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

 

  1.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na Rok 2024 z pięknymi reprodukcjami obrazów Maryi.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia br., w Olsztynie odbędzie się procesja różańcowa w intencji obrony życia nienarodzonych dzieci, rozpocznie się ona Msza św. o godz. 11.00 w katedrze.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: