web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

N i e d z i e l a  P a l m o w a 24.03.2024

 

1.  Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Szczególnym czasem w tym tygodniu jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota jako trzy dni szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia. Zaplanujmy tak czas, aby uczestniczyć w tych dniach w nabożeństwach, które będą odbywały się w kościele.

 

2.  Dzisiaj z racji 24 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd NMP Wspomożycielce Wiernych i rozpocznie się adoracji do godz. 21.00.

 

3.  W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na 8 kwietnia. Jeśli jednak ktoś chciałby przystąpić do dzieła Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, można będzie złożyć deklarację. Materiały na temat adopcji znajdują się na stoliku za ławkami.

 

4.   Triduum Paschalne rozpoczniemy od czwartkowego wieczoru. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00 a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00, w czasie adoracji zostanie odprawiona Godzinę Święta, o którą prosił Pan Jezus w objawieniach Małgorzacie Marii Alacoque.

 

5.  W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i nowennę do Miłosierdzi Bożego. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

6.  Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów odbywać się będzie co godzinę począwszy od 10.00 do godz. 15.00. O godz. 15.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

7.  Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, składająca się z czterech części, oznajmi nam też zmartwychwstanie Chrystusa.

 

8.  W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 9.00 wspólnym odmówieniem Brewiarza – Godziny Czytań i Jutrzni. Następnie adoracja będzie przebiegać według podanego porządku ulicami naszej parafii.

 

9.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień Święta Wielkanocnych Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

11. Serdecznie dziękuję wszystkim tym parafianom, (szczególnie parafiankom), którzy ochotnie włączyli się w przygotowywanie i organizację posiłków dla księży w czasie rekolekcji. Dziękuję również siostrze Łukaszy, pani organistce. Bóg zapłać.

 

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły Grażyna Brakowska oraz Irena Paś. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

13. Jak co roku Caritas Archidiecezji Warmińskiej organizuje Śniadanie Wielkanocne dla samotnych, biednych i bezdomnych. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego osoby te będą mogły zsiąść do wspólnego posiłku w trakcie jednej z trzech tur, które będą rozpoczynać się o godz. 9.00. 10.30 i 11.30. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym świątecznym spotkaniu prosimy o kontakt z biurem Caritas Archidiecezji Warmińskiej tel. 895236402.

 

14. 31 marca, Fundacja Wolne miejsce organizuje specjalne wydarzenie pt. „Wielkanoc dla Ciebie – Wielkanoc dla Samotnych”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12:00 w Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1. Szczegóły na plakacie.


Podziel się tym wpisem: