web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV niedziela zwykła / uroczystość św. Jana Bosko 31.01.2021

1. W dniu dzisiejszym czcimy ks. Bosko jako wielkiego świętego, założyciela zgromadzeń zakonnych, niestrudzonego wychowawcę dzieci i młodzieży. Przez Jana Pawła II, został nazwany Ojcem i nauczycielem młodzieży. Prośmy tego wielkiego świętego, aby wypraszał łaskę wiary dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

2. We wtorek o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

3. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.
Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00.

4. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, zaproszenie w sposób szczególny kierowane jest do mężczyzn naszej parafii. Nabożeństwo będzie prowadzić Męski Pluton Różańca naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów oraz członków Liturgicznej Grupy Dorosłych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

6. W piątek, 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Zgodnie z tradycją po Mszy św. o godz. 18,00 pobłogosławimy chleb.

7. Piątek tego tygodnia jest też pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Wieczorem spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18 00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00.

9. W następną niedzielę Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w int. Róż Żywego Różańca a po Mszy św. zmiana tajemnic.

10. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Monikę Wojciechowicz oraz Jadwigę Łapińską. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: