web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Jana Bosko / 29.02.23

 

1. W dniu dzisiejszym czcimy ks. Bosko jako wielkiego świętego, założyciela zgromadzeń zakonnych, niestrudzonego wychowawcę dzieci i młodzieży. Przez św. Jana Pawła II, został nazwany Ojcem i nauczycielem młodzieży. Prośmy tego wielkiego świętego, aby wypraszał łaskę wiary dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Młodzież z grupy młodzieżowej Wspólnoty Słowo Życia, która w dniu dzisiejszym animuje liturgię, zbiera na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży wesprzyjmy ich swoimi ofiarami.

 

2. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

– w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

– w piątek od godz. 10.00 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

4. Informujemy, że w dniach od 19 do 26 lutego odbędą się w naszej parafii Misje Święte. Misje święte są szczególnym rodzajem rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat. W naszej parafii Misje przeprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz ze wspólnotą misjonarzy świeckich. Poszukujemy osób, które zechciałyby przyjąć świeckich misjonarzy na noclegi.

 

5. W następną niedzielę, 5 lutego z racji I niedzieli miesiąca, 15 minut przed każdą Mszą św. będzie katecheza nt. Eucharystii. Natomiast Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w int. Róż Żywego Różańca a po Mszy św. zmiana tajemnic różańca.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

7. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.


Podziel się tym wpisem: