web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela ZwykŁa Niedziela ze Św. Janem Bosko 28. 01. 2024

  1. W dniu dzisiejszym czcimy ks. Bosko jako wielkiego świętego, założyciela zgromadzeń zakonnych, niestrudzonego wychowawcę dzieci i młodzieży. Przez św. Jana Pawła II, został nazwany Ojcem i nauczycielem młodzieży. Prośmy tego wielkiego świętego, aby wypraszał łaskę wiary dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Naszemu świętowaniu towarzyszy wystawa prac dzieci uczęszczających w naszym Oratorium na warsztaty plastyczne. Dzieci zapoznały się z osobą ks. Bosko, szczególnie z jego snem z dziewiątego roku życia.

 

  1. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych

 

  1. W środę, 31 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jan Bosko, w tym dni odbędzie się także Wieczór Chwały z modlitwą wstawienniczą, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

– w piątek od godz. 10.00 odwiedzę chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W następną niedzielę, 4 lutego z racji I niedzieli miesiąca, 15 minut przed każdą Mszą św. będzie katecheza nt. Kościoła. Natomiast Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w int. Róż Żywego Różańca a po Mszy św. zmiana tajemnic różańca.

 

  1. W piątek, 2 lutego 2024 r. Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie Jerycho Różańcowe. Zakończenie w piątek, 9 lutego Mszą św. o godz. 18.00.

 

  1. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzę bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiam również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

Podziel się tym wpisem: